Zahrady, parky

Botanická zahrada

V centru města leží rozsáhlá botanická zahrada, která stojí za návštěvu. Je blízko vlakového nádraží a sousedí se Zoologickou zahradou. Zahrada je přístupná zdarma a návštěvníci jsou tu vítaní.

Hned za vstupní bránou je strom Gingko a u něj začíná informačně naučná stezka zahradou. Stezka je psána pouze německy. Vypráví o různých ohrožených druzích květin, ale také o moderních technologiích v oblasti rostlin. V areálu najdete také skleníky s tropickými rostlinami.

Botanická zahrada

Botanická zahrada

Dovnitř nemůžete s kolem, ale je možné ho nechat u vstupní brány. Zrovna tak do zahrady nesmíte se psy. U vstupu do skleníku jsou veřejné toalety a po celé zahradě jsou umístěny lavičky a stoly v různých zákoutích.

  • Kontakty: vedle parku Grosser Garten, web: https://tu-dresden.de/bg
  • Otevírací doba: duben-září 8:00-18:00, březen a říjen 10:00-17:00, listopad a únor 10:00-16:00 a leden a prosinec 10:00-15:30

Velká zahrada (Grosser garten)

Nedaleko hlavního nádraží se rozprostírá ohromná zahrada se zahradním palácem, která rozhodně stojí za návštěvu. Jsou zde zdobené květinové záhony, mnoho barokních soch, ale také nespočet stromů a luk v rozlehlém parku. Zahrada patří k největším evropským zeleným plochám města.

Velká zahrada  (Grosser garten) je jednou z největších zelených ploch v Evropě.

Velká zahrada (Grosser garten) je jednou z největších zelených ploch v Evropě.

Z jedné strany zahrady pak sousedí Zoologická zahrada a ze druhé zahrada botanická. Zahradou vede parková železnice dlouhá necelých 6km, po které jezdí původní parní lokomotivy z roku 1925 Moritz a Lisa. Stránky celé Grossen garten jsou i v češtině a najdete tam informace o aktuálním výstavách a událostech v paláci a okolí.