Tipy

Turistická informační centra

 • U kostela Panny Marie (Frauenkirche):
  QF-Passage, Neumarkt 2, PO-PÁ: 10:00-19:00, SO 10:00-18:00, NE 10:00-15:00

 • Informační turistické centrum na náměstí Neumarkt v obchodní pasáži.

  Informační turistické centrum na náměstí Neumarkt v obchodní pasáži.

 • Na Hlavním nádraží:
  Wiener Platz 4, PO-NE 8:00-20:00
  Kontakty: +49(0) 351 501 501, email: info@dresden.travel

City card

Karta, se kterou můžete jezdit městskou hromadnou dopravou zdarma a k tomu využít zlevněné vstupné na několik ústředních atrakcí města. Karta stojí na jeden den pro dospělou osobu 10€. Je možné ji koupit na více dní či kombinovat s kartou muzeí a regionální kartou. Kartu sežene v info centrech města.

Muzeum card

Jedná se o kartu, se kterou můžete navštívit 14 hlavních muzeí města zadarmo a několik dalších atrakcí se slevou. Karta stojí na dva dny pro jednu osobu 22€. Rovněž je možné ji kombinovat s ostatními kartami zvýhodněných vstupů. Kartu seženete v info centrech města.

Regio card

Regionální karta, se kterou máte zdarma městskou dopravu a vybrané příměstské linky po okolí Drážďan a současně slevy na mnoha vstupech do muzeí, zámků, na komentované prohlídky apod. Pro jednu osobu na jeden den stojí karta 20€. Kartu seženete v info centrech města.
Jednotlivé karty lze také koupit on-line a přes několik cestovních portálů. Karty se prodávají na jeden a více dnů a zpravidla se rozdělují na karty pro děti a dospělé, popř. rodinné karty. Lze je kombinovat podle toho, zda potřebujete jen dopravu po městě a nebo plánujete navštěvovat více pamětihodností, kulturních akcí a muzeí ve městě.

Přesný rozpis jednotlivých karet najdete zde.

Doprava

Do města

Do Drážďan existuje mnoho vynikajících spojení. Cesta se pohybuje od dvou do tří hodin z Prahy a dostanete se tam autobusy, vlaky i autem. Z hlavního nádraží je to na náměstí Altmarkt nebo vedlejší náměstí Neumarkt zhruba čtvrt hodiny pěšky (asi jeden km).

 • Autobusy:
  Autobusy cesta nejlépe vyjde s RegioJet a podobnými společnostmi (eurolines, flixbus, leo express, primarklovers. Jedna jízdenka vyjde na cca 300 – 500,-. Autobusy staví většinou vedle hlavního vlakového nádraží Dresden Hbf a některé mají ještě druhou zastávku u vlakového nádraží ve čtvrti Neustadt.

 • Vlakem:
  Do centra na hlavní nádraží (Dresden Hbf) jezdí několik vlaků. Pojedete něco přes dvě hodiny a cesta vás vyjde zhruba na 400 – 800,-. Jízdenky můžete koupit u společností Českých drah, Leo express, primarklovers.

  Vlakové nádraží Hauptbahnhof

  Vlakové nádraží Hauptbahnhof

 • Autem:
  Autem je to poměrně jednoduchá a rychlá cesta po nové dálnici D8 a Německé A17. Cesta trvá dvě hodiny a je dlouhá 150 km. V roce 2017 nebudete potřebovat na Německých dálnicích dálniční známku.

 • Lodí:
  Do Drážďan se dá i doplavit lodí po Labi. Je to trochu delší, ale za to romantická a dobrodružná cesta. Plavit se budete z Děčínského nábřeží a cesta potrvá čtyři hodiny. Některé lodní společnosti nabízí celodenní program složený s cesty tam a zpět, obědu na lodi a prohlídku města s průvodcem. Např. s Labskou plavební společností.

Po městě

Po městě se nejlépe pohybuje místní městskou dopravou. Na zastávkách jsou (podobně jako u nás) žluté automaty na jízdenky. Jízdenky si můžete pořídit jednorázové a nebo různě zvýhodněné. Existují jízdenky rodinné nebo třeba jízdenky na čtyři jízdy. Základní jízdenka platí na jednu hodinu. Systém tramvají a autobusů je velmi přehledný a podobný našemu systému. Všude jsou viditelná označení, svítící informační tabule a rozpisy. Jízdenky platí na tramvaje a autobusy a rovněž na příměstské vlaky označené s-bahn.

Příjemný přehled městské dopravy s informacemi o tom, kde jsou žluté jízdenkové automaty a kde lze koupit jízdenky i u řidičů najdete zde.

Parkování

V Drážďanech je poměrně mnoho parkovišť (i v centru), kde je možné zaparkovat. V centru jsou místa obvykle obsazená (zejména parkoviště na náměstí Altmarkt) a tak se vám může stát, že budete čekat, než se nějaké uvolní. Platí se obvykle kolem 2 – 4€ za tři, čtyři hodiny, někde lze koupit celodenní parkování. Lze také zaparkovat na kraji města a do centra dojet městskou hromadnou dopravou. Tady, na stránkách města najdete přehledný seznam parkovišť s aktuální obsazeností.