Trhy

Německé Drážďany jsou oblíbenou destinací pro své fantastické trhy, které se zde pravidelně pořádají. Hlavní tržiště je vytvořeno na náměstí Altmarkt v centru města. Dresdner Striezelmarkt (vánoční trhy) jsou nejproslulejší v Evropě. Ale pravidelně jsou zde i trhy jarní a podzimní. Na tržišti najdete místní výrobky od domácích potravin přes různé dárkové a upomínkové předměty a suvenýry.

VÁNOČNÍ TRHY

Místní Vánoční trhy jsou nejstaršími v Německu (letos bude 583.ročník). Na náměstí se rozsvítí Krušnohorská pyramida, najdete tu místní speciality – štolu, pečené kaštany, perník a nebo třeba ručně vyráběné dřevěné ozdoby, modrotiskové výrobky a mnoho dalších zajímavostí.

Vánoční trhy

Vánoční trhy

Vánoční trhy začínají už v ulici u hlavního vlakového nádraží a pokračují až k náměstí Altmarkt, ke druhému náměstí Neumarkt a na druhou stranu řeky, kde je další kus adventního tržiště v ulici Hauptstrasse.
Město pravidelně na svých oficiálních stránkách rozepisuje průběh plánovaných trhů s otevírací dobou a plánkem, v jaké části náměstí zhruba co najdete. Plánky a rozpisy jsou k dispozici i na místě v informačním stánku na náměstí. Materiály jsou tištěny i v češtině a informace naleznete na stánkách města.